Citatele din Biblie care Dovedesc ca Religia Crestina este o minciuna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Citatele din Biblie care Dovedesc ca Religia Crestina este o minciuna

Mesaj  ToataRomania.ForumHit.ro la data de Mier Iul 11, 2012 4:26 pm

Citatele din Biblie care Dovedesc ca Religia Crestina este o Minciuna
Majoritatea oamenilor sustin ca sunt crestini, fie ortodoxi, fie catolici, protestanti etc. cei drept au Biblia ca si carte sfanta, asta in opinia lor. Insa in biblie, mai exact in Noul Testament exista un pasaj foarte interesant, care spulbera tot ce inseamna baza crestinismului.
Desi am scris foarte multe articole in care am prezentat, falsitatea, violenta, ura din biblie, o violenta prin care chiar “dumnezeu” o expune, un dumnezeu care invrajbeste oamenii intre ei, insa se pare ca cei care sustin cu vehementa ca ar fi citit biblia si inteles-o, nici macar nu au citit-o ci au luat din biblie cea ce au vrut, pt ca la un studio biblic, oricine il face va gasii o violenta, care darama tot ce inseamna doctrina religioasa.
Pasajul la care ma refer este din Noul Testament, mai exact in cap.15
Versetul 13: “Daca nu este Inviere a mortilor, nici Hristos n-a inviat”
Versetul 14: “Si daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra."

Versetul 16: “Caci daca mortii nu inviaza, nici Hristos n-a inviat.”

Versetul 17: “Iar daca Hristos n-a inviat, zadarnica este credinta voastra, sunteti inca in pacatele voastre.”
Versetul 18: “Si atunci si cei ce au adormit in Hristos au pierit”.

Acum cei care o sa credeti ca eu am inventat aceste fraze, va rog sa va duceti in biblie exact de unde le-am luat, pt ca insasi biblia spune asta, acum eu personal nu am vazut niciun mort care sa invie, iar cei care ati vazut un mort, atentie MORT si nu “moarte clinica”, cei care ati vazut un mort care sa invieze dupa cateva zile, sa-mi spuneti, odata ce nu invie niciun om nici Hristos nu a inviat, aici Apostulul Pavel chiar spune adevarul, insa multi nu au analizat aceste versete, insa sunt mult mai multe versete, pt ca biblia insasi se poate folosi ca argument pt a dovedi ca aceasta religie este baza pe MINCIUNA, URA, RAUTATE.
ToataRomania.ForumHit.ro
Owner Fondator
Owner Fondator

Data de inscriere : 05/08/2010
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului http://toataromania.forumhit.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum