Vrajitorii si Ghicitorii, marii sarlatani care fac bani de pe urma...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vrajitorii si Ghicitorii, marii sarlatani care fac bani de pe urma...

Mesaj  ToataRomania.ForumHit.ro la data de Mier Iul 11, 2012 4:42 pm

Vrajitorii si Ghicitorii, marii sarlatani care fac bani de pe urma oamenilor
Am primit un mail, in care eram intrebat, ce parere am despre ghicitoare sau despre vrajitoare, care dezleaga cununii, blesteama etc. Persoana respectia, imi relata cum ea a fost “stoarsa” de o multime de bani, pt ca dorea sa dezlege niste farmece, in opinia ei, facute de cineva rau.
Din pacate nu este singura persoana care a patit asaceva, in realitate stam foarte rau la partea cu sarlataniile facute de asazise persoane, intr-un articol recent discutam despre majoritatea SHAMANILOR, cei care nu au legatura nici 1% cu ce inseamna SHAMANISM.
Sa incep:
In primul rand trebuie ca toti oamenii sa inteleaga, ca o vrajitoare, sau o ghicitoare nu poate face nimic, totul daca este analizat psihologic merge la intuitie, in al doilea rand vrajitoarele nu au habar ce este acela Atac Energetic, mai mult decat atat, asociaza totul cu un anume misticism care are legatura cu vrajitoria WICCA, care din pacate este altceva, tot atac energetic, insa ideea este ca “VRAJITOARELE” nu au nicio putere, ele merg la intuitie, mai mult decat atat, aici functioneaza o tehnica psihologica: de exemplu o persoana merge la vrajitoare, ii arata problema, iar vrajitoarea face ritualul, dupa ce il termina, si isi va PRIMII O SUMA MARE DE BANI vrajitoarea va spune “TOTUL VA FI BINE STATI LINISTITA”, persoana respectiva care a apelat la vrajitoare, va CREDE cu tarie in cea ce spune “experta” mai mult, se va autosugestiona pozitiv atat de mult incat va crede ca nici nu exista cea ce i s-a intamplat, apoi va incepe sa se simta foarte bine. Vazand asta persoana se duce din nou la vrajitoare, unde ii mai multumeste cu o alta suma de bani, pt ca “a ajutat-o” cand defapt persoana in cauza, a trecut peste o problema cu ajutorul SUGESTIEI POZITIVE, practice ea a gandit atat de pozitiv si a fost fericita incat, nu a mai avut parte de niciun ghinion.
Cum se fac Atacurile Energetice?
Fiecare gand/cuvant este o energie, energia la randul ei este duala, ea doar este manipulata, fie intr-un mod pozitiv, fie intr-un mod negative.
Atacurile Energetice sunt la randul lor de doua feluri:
1. cu ajutorul unor dispozitive PSI
2. cu ajutorul focalizarii chakrelor
1. Atacarea Energetica cu ajutorul aparatelor Psihotronice, se face la nivelul creierului, exact pe o frecventa de 7 Hz, care “inchide” partea constienta a creierului si anume creierul mare, encefalul iar persoana respective incepe sa “gandeasca” cu creierul limbic, sau creierul REPTILIAN, ce nume reptilian, nu voi intra in detalii de ce “reptilian” insa pt cei care ati citit blogul stiti ca am vorbit despre reptilienii annunaki, insa acest creier mic, este cel responsabil de emotiile negative, si tot ce inseamna negative, in personalitatea unui, odata, ce aceasta zona este stimulate, persoana in cauza va devenii buimaca, va devenii nervoasa, obosita, insa nu-si va da seama de ce.
De cele mai multe ori majoritatea dintre noi auzim in anumite ore, in anumite zile, auzim un sunet in ureche, insa multi cred ca este fie de la presiune atmosfera, fie de la raceala, insa majoritatea nu stiu ca este vorba in acel moment de un Atac Energetic, atac care este receptionat de creier si prelucrat, insa nu numai de creier, sa ne amintim ca avem pe langa corpul fizic, cele 7 chakre, cei 7 centrii energetici de forta, care ajuta la detectarea acestor atacuri si chiar apararea impotriva lor.
2. Atacarea energetica cu ajutorul focalizarii, esteo tehnica, care mai poarta si numele de deochi, o tehnica prin care cu ajutorul ochilor se transmite o energie, fie din creier o energie negative, fie cu ajutorul chakrei inimii, prin care se transmite o energie pozitiva unei persoane. De cele mai multe ori multi dintre noi se intampla sa “deochem” pe cineva prin anumite cuvinte si laude care nu le spunem din inima ci le spunem cu bunatate in fata persoanei respective, insa in inima nu simtim acel lucru, mai mult, cand spunem desi avem zambet pe buze, in creier este un gand foarte negative, depinde de context, insa ideea este ca atunci se transmite o energie cu ajutorul ochilor, ochii fiind un fel de antenna a emiterii unui semnal, nu degeaba ei au fost numiti “oglida sufletului”.

In afara de acest articol, sfatul meu este sa renuntati la ghicitori, vrajitori, etc. pt ca nimeni nu poate afla un viitor, pt ca viitorul este dat sa trecem prin el, pt ca daca l-am sti probabil am sti sa ocolim si sa alegem, asadar nu ar mai exista legi ale universului, daca am sti viitorul, dupa cum spunea si Giordano Bruno: “viitorul este un prezent etern” cea ce asa si este un viitor prezent si un viitor trecut. Foarte greu se poate accesa si cu masina timpului, insa cea ce vreau sa transmit este sa lasati pe VRAJITORI si GHICITORI si sa FACETI BINE, sa ganditi POZITIV sin u veti avea nevoie sa stiti viitorul, pt ca un om POZITIV, nu isi face griji pt ceva anume, el nu cunoaste frica si va trece prin orice ii este dat sa treaca.
ToataRomania.ForumHit.ro
Owner Fondator
Owner Fondator

Data de inscriere : 05/08/2010
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului http://toataromania.forumhit.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum